calman_logo.png

Specialista na TV/Projektor kalibrace

U kalibrace jde o postup nastavení obrazu podle toho, jak jsou naladěny monitory ve filmových studiích tak, aby finální výsledek splňoval požadavky tvůrců filmu. Pak tentýž film vypadá úplně jinak na dvou odlišných obrazovkách. Jen správně nakalibrovaný obraz zaručí tu správnou atmosféru, která vtáhne diváka do příběhu filmu.

Projektor SDR bez kalibrace barev

01.jpg

Projektor HDR bez kalibrace gama křivky

03.jpg

Projektor SDR po kalibraci barev

02.jpg

Projektor HDR po kalibraci gama křivky

04.jpg

Dvě odlišné obrazovky se stejným obsahem, jedná se přitom o stejný projekční povrch a projektor. Na jednom z nich si můžeme všimnout nevyváženosti barev a u druhého velmi tmavých scén, u kterých se pomalu ztrácejí detaily a barvy a na dalším si všímáme i vzorku pláště jezdce na koni. Tak proč by měl film vypadat jinak na Vašem televizoru nebo projektoru a měli byste se tak připravovat o zážitek z děje? Standardní délka kalibrace například televize trvá něco málo přes hodinu, vždy záleží na počtu kalibrovaných profilů a typu televize. V případě kalibrace projektorů se tato doba pohybuje okolo dvou hodin a u velmi kvalitních video projekcí může zabrat i tři hodiny. Dochází zde k několika typům kalibrace a každý proces chce svůj čas. Kalibrace se vždy provádí na místě uživatele, jelikož například u projekcí nejsou vždy podmínky zcela stejné, ať se jedná o prostředí místnosti nebo povrchu projekční obrazovky.

 

Ceník

Kalibrace TV HD/4K SDR/HDR 10/DV

- základní kalibrace vychází na cenu 4.800Kč

Kalibrace video projektorů HD/4K SDR/HDR 10

- základní kalibrace vychází na cenu 5.500Kč

Ke každé kalibraci lze zakoupit i kalibraci tabulek 3D lut (například pro MadVR nebo Lumagen) včetně profilování a licence pro PC, toto není součástí základní kalibrace, jelikož se jedná o speciální typ kalibrace.